Description
Size chart:
Size: L: Chest: 93-96cm
Size: M: Chest: 89-92cm
Size: S: Chest: 85-88cm
Size: XL: Chest: 97-100cm
– model with insets of transparent material
– round neckline
– long sleeve
– bottom hem with ribbing, sewn on overlap
Material: 63% viscose, 33% polyester, 4% elastane
| Size | Chest |
|---|---|
| L | 93-96 cm |
| M | 89-92 cm |
| S | 85-88 cm |
| XL | 97-100 cm |
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| brand | Figl |
| MPN | 57424 |
| CONDITION | Refurbished |
| SIZE | S |











Reviews
There are no reviews yet.