Description
Size chart:
Size: 8: Chest: 96-100cm
Size: M: Chest: 92-96cm
Size: S: Chest: 88-92cm
Size: 10: Chest: 100-106cm
Modern Perfect Fit bra, which provides perfect fit and maximum comfort throughout the day. Made of soft, quick-drying microfiber with a smooth texture. A non-wired model with removable pads and a back closure. Laser-cut edges make the bra invisible under clothing, even the most fitted ones. An ideal choice for women who appreciate comfort and subtle elegance.
Spandex 35 %
polyamide 65 %
polyamide 65 %
| Size | Chest |
|---|---|
| L | 96-100 cm |
| M | 92-96 cm |
| S | 88-92 cm |
| XL | 100-106 cm |
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| brand | Henderson |
| MPN | 211999 |
| CONDITION | Refurbished |
| SIZE | S, 8, 10 |



Reviews
There are no reviews yet.